פרויקט פנורמיק נתניה

5 טיפים לעיצוב חדר שינה בכחול עמוק

כחול עמוק, הצבע השולט במגזינים, בבלוגי העיצוב ועל קירות ופריטי הבית של האמיצים, אלו שמאמצים בחום טרנדים נועזים והולכים איתם עד הסוף. אם גם אתם החלטתם לאמץ את הכחול הגדול, קבלו ממני 5 טיפים לעיצוב חדר השינה בכחול עמוק.

שלבו כחול כהה עם גוונים בהירים:

אחד הגוונים הכי טרנדיים הוא כחול כהה מאד, כמעט על גבול השחור. צבע זה צריך להיות מאוזן מול צבע בהיר מאד. הניגודיות הזו עוזרת לשמור על מראה מרגיע, נעים ומזמין בחדר השינה. אם ריהוט חדר השינה שלכם בהיר מאד, תוכלו לצבוע את קיר המיטה בכחול כהה ולהתאים גם כמה כריות ופריטי טקסטיל שיחברו בין הצבעים המנוגדים. בהיר וכהה זו משוואה נכונה.

שלבו גווני כחול שונים זה עם זה:

כחול הוא אחד הצבעים היחידים שאפשר לשחק איתו כך שבחדר אחד שוכנים יחד כחול בהיר וכחול כהה לגמרי בשלום. שלבו כחול כהה דרך פריטי טקסטיל מיוחדים או ראש המיטה והדגישו את קירות החדר בצביעה בגווני תכלת בהירים.

צובעים את הקירות בכחול? השאירו את התקרה לבנה

אם אתם אמיצים מספיק כדי לבחור בכחול כהה לכל קירות החדר, השאירו את התקרה בלבן. צביעת התקרה בכחול כהה תגרום לתחושה של מחנק בעוד שתקרה בהירה בלבן תיצור תחושת מרחב ותשמור על מראה רגוע ונינוח. תוכלו לאזן את הקירות הכחולים גם באמצעות אלמנטים נוספים כמו מסגרות החלונות, גב המיטה, שטיח לבן או ריהוט משלים לחדר השינה.

אל תפחדו מטקסטורות ודוגמאות:

כחול הוא צבע אידיאלי למי שאוהב דוגמאות ושילובי צבעים בהירים וכהים יחד. מפסים גיאומטרים דרך זיג זג ועד לנקודות או קרמיקה מאוירת, כחול משתלב נהדר בתוך דוגמאות או כבסיס לטקסטורה מעניינת. טפט פסים כחול על הקירות, שטיח זיג זג או כיסוי מיטה בדוגמה אתנית – כל אלו יכניסו את הכחול לחדר ויוסיפו גם טוויסט מרגש.

צבעו את הרהיטים בכחול כהה:

אם אתם לא רוצים קירות בכחול עמוק אבל עדיין רוצים להכניס את הצבע הזה אל תוך חדר השינה, ביחרו רהיט אחד שיהפוך במגע מברשת עם צבע לרהיט כחול. זו יכולה להיות מסגרת המיטה, שידת מגרות או ארגז מצעים, כסא מעוצב או כל פריט אחר שמתחשק לכם לשפץ.

הצבע הכחול כובש את הבית ונמצא העונה מכל מקום, יחד עם צבע נוסף שמחמיא לו מאד – הכתום. למרות שמדובר בטרנד שתמיד יכול להשתנות ולעבור לארכיון, זהו צבע קלאסי שרוב הסיכויים שיהיה רלוונטי ואסתטי בכל בית ובכל חדר שינה גם כעבור שנה, שנתיים ויותר.

 אתר המעצבתהכתבה באדיבות אתר המעצבת  

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...