נדלן בארהב

רכישת נדלן בארהב – לעשות את זה לבד או עם חברה?

שוק הנדל"ן האמריקאי, אשר עבר טלטלה לא פשוטה, מראה לאחרונה סימני התאוששות. למעשה, באזורים מסוימים בערים הגדולות בארה"ב, מחירי הנדל"ן גבוהים היום אפילו יותר ממחירי השוק בקיץ 2007 (ערב משבר הסאב-פריים). כפועל יוצא מכך, משקיעים מכל קצוות תבל מתעניינים בהזדמנויות רכישת נדלן בארהב.

על פי מגזין הכלכלי האמריקאי The Streets, עשרת הערים המומלצות מבחינת נדל"ן להשקעה בארה"ב הן לאס וגאס, ניו יורק, סאן פרנסיסקו, אורלנדו, ממפיס, קולורדו ספרינגס, יוסטון, ג'קסונוויל, אטלנטה ופניקס. התכונה הרבה סביב נדל"ן להשקעה בארה"ב לא פסחה כמובן על המשקיעים הישראלים. ואכן, רבים בישראל לוטשים עיניהם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, וזאת מתוך מטרה לאתר נכסים אטרקטיביים.

אם אתם מתכננים לרכוש נדל"ן להשקעה בארה"ב, עליכם לקבל בראש ובראשונה החלטה לגבי אופן ביצוע העסקה. דהיינו, האם לעשות את זה "סוליקו" ללא חברה מלווה, או שמא לוותר על רווחים מסוימים לטובת ניהול המהלך באמצעות חברה אשר מתמחה בניהול השקעות נדלן בארהב.

לא כל הנוצץ הוא תשואה

אין ספק שהיתרון המרכזי של השקעה לבד בנדלן בארהב טמון בחיסכון הכספי מבחינת העמלה. ניקח לדוגמא את שלב איתור הנכס (מהשלבים הראשוניים של התהליך). בדומה לכל השקעה בנדל"ן, גם השקעה בנדלן בארהב מתחילה עם איתור נכס אטרקטיבי. זהו כמובן שירות מרכזי ביותר עבור חברות אשר מתמחות בהשקעות נדלן בארהב. בין אם איתור הנכס נעשה באופן ממוקד עבורכם, ובין אם מונחות לפניכם כמה אופציות של נכסים אשר נרכשו זה מכבר על ידי החברה, השירות טומן בחובו תשלום עמלה. אי לכך, אם תבחרו לעשות את זה בעצמכם, תוכלו לחסוך את עלות השירות.

נשמע מפתה? ובכן, לא כל הנוצץ הוא תשואה. היות ורבים מהמשקיעים הישראלים אינם מכירים לעומק את שוק הנדל"ן האמריקאי, רכישה עצמאית ללא סיוע מקצועי עלולה להסתיים במפח נפש (למשל, בגין בחירת נכס אשר איננו מתאים למטרה המדוברת). דהיינו, למרות העמלה הראשונית, החברות המקצועיות אשר עוסקות בתחום יודעות כיצד לאתר נכסים ולהתאים אותם ללקוחות השונים. הוסיפו לכך את הזמן, המשאבים והטרחה אשר כרוכים באיתור נדל"ן להשקעה בארה"ב, והרי לפניכם עלויות נוספות.

איתור נכסים להשקעה בנדלן בארהב הוא מהלך אשר דורש ממכם התייחסות לשורה ארוכה של פרמטרים. לדוגמה – היכן הנכס ממוקם, מהי תפוסת המגורים בסביבתו, האם האזור מאופיין באחוזי אבטלה גבוהים, האם הנכס המדובר מתאים באופיו לאזור בו הוא ממוקם, מי הם התושבים אשר מתגוררים בשכונה וכדומה. זאת, עוד לפני שעמדנו על טיב הנכס, מצבו הפיסי, שיעורי השכירות עבור נכסים דומים באותה הסביבה, שנת הבנייה וכו'.

נכון, המידע זמין עבורכם במגוון רחב של אתרי אינטרנט. עם זאת, מדובר באתרים אשר מנפיקים בעיקר דו"חות פיננסיים מורכבים שפענוחם איננו משימה פשוטה. מקל וחומר כאשר אינכם מגיעים מענף הנדל"ן. למעשה, אפילו אנשי נדל"ן ישראלים בעלי ניסיון רב בשוק המקומי, עלולים "לטבוע באוקיינוס" המידע הזה. חברת נדל"ן מקצועית אשר מתמחה בשוק האמריקאי היא ספינה המציעה לכם שיט בטוח. עם זאת, בכדי לעלות על הסיפון, תדרשו כמובן לרכוש כרטיס נסיעה בדמות עמלה שאיננה מן הנמוכות.

להלן דוגמא קלאסית נוספת ליתרון מבחינת ייעוץ מקצועי בתהליכי רכישת נדלן בארהב. אחת ההמלצות החשובות ביותר מבחינת רכישת נדל"ן בחו"ל היא "לא לקנות מבלי לראות". דהיינו, לא לרכוש נכס מבלי לבקר בו טרם ביצוע העסקה. אם אתם עושים את זה באופן עצמאי, יהיה עליכם לטוס לחו"ל (לעיתים, מספר פעמים). לעומת זאת, כאשר תעבדו מול חברת השקעות נדל"ן בחו"ל, תוכלו לחסוך טיסות מיותרות. על פי רוב, החברות מחזיקות שלוחה מטעמן בחו"ל אשר בוחנת את הנכסים השונים (והפוטנציאל העסקי הטמון בהם). במילים פשוטות, תוכלו לטוס לחו"ל רק פעם אחת, לחתום על החוזים.

לסיכום,

אחד הכללים העתיקים ביותר בעולם העסקים הוא – "אין חכם כבעל הניסיון". הדברים נאמרים ביתר שאת גם לגבי רכישת נדל"ן להשקעה בחו"ל. חברות מקצועיות אשר עוסקות בתחום יודעות כיצד לנווט עסקאות נדל"ן בחו"ל בין שלל הפרמטרים השונים. החל משלב איתור הנכס, דרך התאמת הנכס ללקוח (לפי תקציבו, מטרותיו וכדומה), וכלה בניהול הנכס לאחר מכן על ידי השכרה או מכירה במועד האידיאלי.

כמו כן, חברות מקצועיות מספקות מענה מקיף מבחינה בירוקרטית ומשפטית. הן מכירות היטב את שוק הנדלן בארהב, יודעות לתפוס הזדמנויות ו"מציאות", ונזהרות מכל מלכודות המס שבדרך. זכרו, רכישת נדל"ן להשקעה בחו"ל היא בסופו של היום השקעה ארוכת טווח. כשם שלא תשקיעו בעצמכם את כספי הפנסיה שלכם, ותפקידו את המלאכה בידי מומחים אשר מכירים את השטח, כך מומלץ להתייחס גם להשקעה בנדלן בארהב. חברות מקצועיות אמנם גובות עמלה (אשר יכולה להיות גבוהה במיוחד), אך הן מעניקות לכם תמורה משמעותית בדמות ניסיון רב שנים והפחתת סיכונים בשיעור ניכר.

להצעות אטרקטיביות מחברות המתמחות בהשקעות נדלן בארהב, השאירו פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...