קרן השקעות נדל"ן

קרן השקעות נדל"ן – איך בוחרים?

כיום, גם מי שאין בידו די כסף פנוי להשקעה עצמאית בנדל"ן, יכול ליהנות מהיתרונות הברורים והרבים של השקעה בנדל"ן בדרך של השקעה בקרנות השקעה המתמחות בנדל"ן. מהן אותן קרנות, מה הן בעצם עושות וכיצד בוחרים קרן השקעות בנדל"ן? על כך, במאמר שלפניכם.

מהי, בקצרה, קרן השקעות בנדל"ן?

תחום הנדל"ן בישראל מגלם מציע למשקיעים מושכלים המנהלים את עסקיהם בחוכמה אפשרויות לגריפת רווחים גבוהים בזמנים קצרים יחסית ותוך נטילת סיכון נמוך.
האפשרויות אמנם מרובות, אולם בדרך כלל על מנת להשקיע בנדל"ן אתה חייב להיות בעל הון פנוי של מעל 100,000 ש"ח ואם אתה מנהל את הרכישה לבדך, תצטרך הרבה יותר מזה (בהון עצמי או במימון, למשל על ידי משכנתא). בדרך של השתתפות בקבוצת רכישה תוכלו אולי לצאת לדרך עם סכום נמוך יותר אולם ייתכן ותקבלו שותפים לעסקה שלא בטוח שיאפשרו לעניינים לזרום על מי מנוחות.

Building under construction with crane, on top of blueprints, mo

אפשרות פופולארית נוספת המצמצמת פלאים את הסכום המינימאלי להשקעה היא השקעה בקרן השקעות שמתמחה בנדל"ן. מדובר בקרן השקעות שבעצם משקיעה בפרויקטי נדל"ן נבחרים. הקרן מאפשרת ניהול סיכונים יעיל והשקעה נמוכה יחסית בעוד אפשרויות הרווח גבוהות מכיוון שהקרן מנוהלת בידי אנשי מקצוע שבוחרים בקפידה את הפרויקטים שבהם מושקעים כספי העמיתים בקרן וממשיכים לנהל את ההשקעות באופן שוטף, הדוק ואיכותי.

מי יכול להשקיע בקרן נדל"ן?

מרבית הקרנות העוסקות בנדל"ן מצריכות סכום השקעה נמוך ביחס להשקעות בנדל"ן, אבל גבוה ביחס להשקעות בקרנות אחרות. הסכום הנמוך ביותר להשקעה בקרן נדל"ן נכון לסוף שנת 2015 עומד על כחמישים אלף שקלים.
אם יש בידיכם סכום זה להשקעה, תוכלו אתם לבחור מיהי קרן ההשקעות שתנהל את ההשקעה שלכם.

כך תבחרו נכון

מרבית הקרנות המנהלות השקעות בנדל"ן מנוהלות על ידי חברות אמינות, מנוסות, מקצועיות שהשקעה לאורך זמן עימן משתלמת. עם זאת, חשוב לבדוק היטב מי מנהל את ההשקעה (הלא קטנה) שלכם, ומהי אסטרטגיית ההשקעה של החברה. בין השאר כדאי לבחון:

  • כיצד נבחרים פרוייקטים להשקעה? בארץ? בחו"ל? אילו פרוייקטים נבחרו בעבר והאם הבחירה בדיעבד היתה רווחית?
  • מהו אחוז התשואה השנתי שזכו לקבל המשקיעים בשנתיים שלוש האחרונות?
  • מהי רמת הסיכון בהשקעה?
  • מי מנהל את קרן ההשקעה? כמה מקצועי הוא ומה אסטרטגיית ההשקעות שלו? מהו הצוות המקבל את ההחלטות המובילות את הקרן וכמה אנשי מקצוע פועלים בה?
  • מהם תנאי ההשקעה והאם הם מתאימים לכם? מהו המינימום להשקעה? כיצד ניתן לצאת מהקרן ובתוך כמה זמן?
  • מהם הדיווחים המתקבלים מאת מנהל הקרן וכל כמה זמן מקבלים המשקיעים דיווחים על ביצועי הקרן? האם ניתן להשיג מידע אודות מצב ההשקעה שלכם בכל עת באופן מקוון?
  • מהם דמי הניהול המשולמים לקרן ההשקעות?

לנהל את ההשקעות שלכם בצורה פעילה

לאחר שבחרתם חברת השקעות שלה קרן המתמחה בהשקעה בנדל"ן, בדקתם וגיליתם שהקרן עומדת בתנאים אותם הגדרתם לעצמכם והחלטתם להשקיע בקרן, חשוב לעקוב אחר ביצועי הקרן לאורך תקופת ההשקעה בה ולוודא כי התשואה הינה מתקבלת על הדעת (ממוצעת או יותר) וכי דמי הניהול לא משתנים.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...