נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב – 5 שאלות שחייבים לשאול לפני שמשקיעים

נדל"ן בארה"ב

משבר הסאב-פריים שעבר על ארצות הברית בשנת 2008, גרם לירידה משמעותית במחירי הנדל"ן במדינה. הצורך של משפחות אמריקניות רבות לעזוב את הבתים שרכשו ולעבור להתגורר בשכירות, העלה באופן משמעותי את הביקוש לדירות להשכרה. על פניה רכישה של נדל"ן בארה"ב נראית מבטיחה מאוד. אבל לפני שאתם יוצאים לדרך, הנה כמה שאלות שאתם חייבים לשאול.

 1. תשואות מבטיחות. האומנם?

על הנייר או על גבי הבאנרים, התשואות נראות מבטיחות במיוחד. אפילו דו ספרתיות. שימו לב כי במקרים רבים תשואות כאלה מובטחות רק בשנים הראשונות לבעלות על הנכס. אל תשכחו. אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה לא אמיתי. נסו לבחון את תחזית התשואות לאורך זמן.

 2. היכן באמת ממוקם הנכס?  

ארצות הברית היא מדינה גדולה ומגוונת מבחינות רבות. לא רק בין עיר לעיר ובין מדינה למדינה, אלא גם בתוך הערים עצמן. גם משני צדדיו של אותו רחוב, אתם יכולים לגלות נכסים בעלי אופי שונה לחלוטין זה מזה, ובעלי מאפיינים שישפיעו לא רק על מחיר הרכישה של הנכס אלא גם על המחירים בהם תוכלו להשכיר אותו. קרבה למוסדות חינוך, מרכזי תרבות או אזורים בעלי רמת פשיעה גבוהה, תשפיע משמעותית על ערך הנכס שלכם.

 3. מהו סוג הנכס?

האם מדובר בבית פרטי, שהבעלות עליו כוללת הוצאות אחזקה של גינה או אפילו בריכה, או שהנכס שלכם ממוקם בבניין משותף, שבו יוטלו עליכם הוצאות ועד הבית, השמירה ועוד? בארצות הברית קיימים נכסים במגוון סוגים, השונים זה מזה גם בחוקים ובתקנות החלים עליהם. מרכיבים העלולים להשפיע על כדאיות העסקה.

 4 . מה חשוב לשוכרים?

שוק הנדל"ן האמריקני שונה משמעותית מהשוק הישראלי המוכר לנו. שוכרים אמריקאיים רבים מעמידים למשכירים דרישות שונות, אשר בלי למלא אותן, הדירה שלכם עלולה להישאר ריקה. לכן, לפני שאתם רוכשים נכס להשכרה, נסו לברר כמה שיותר פרטים על שוק ההשכרה באזור בו נמצא הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש, ועל הנושאים החשובים לשוכרים באותו אזור.

 5. מה גובה העלויות הנוספות?

רכישת נדל"ן בארה"ב, כרוכה בין השאר גם בשורה ארוכה של עלויות, הנלוות לערכו הראשוני של הנכס. בין העלויות הללו ניתן למנות: תשלומי מיסים למיניהם לרשויות, שכר טרחת עורך דין, דמי תיווך, הוצאות רישום ועוד. הרכבן של עלויות אלה, שונה לחלוטין מאשר הרכבן של העלויות בשוק הנדל"ן בישראל, לכן מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע, המתמחים במיסוי נדל"ן בארה"ב.

 להצעות ארטקטיביות באמת בארה"ב, השאירו פרטים:

 

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...