קרקעות הנשיא רחובות

חד/2020 – דירה בעתודת הקרקע הירוקות של חדרה

* התמונות להמחשה בלבד

אחד הביטויים השגורים ביותר בפי מומחי נדל"ן בישראל הוא המונח "חדרה-גדרה". זהו מושג נדל"ני מקומי אשר מביא לידי ביטוי את האזור המבוקש ביותר למגורים ועסקים מבחינת שוק הנדל"ן הישראלי. כאשר עד לאחרונה, העיר חדרה – על 80,000 תושביה – הייתה בסך הכל גבולו הצפוני של השטח המדובר.

כעת, קשה שלא לשים לב לעדנה המחודשת אשר העיר זוכה לה בשנים האחרונות.ואכן, שמות מובילים בעולם הנדל"ן הישראלי, דוגמת "גינדי השקעות" ו"שיכון ובינוי נדל"ן", החלו להתעניין בחדרה כיעד אטרקטיבי להשקעה. ואחריהם גם יזמי נדל"ן בינוניים וקטנים. למעשה, על פי סקר שנערך במגזין הכלכלי "גלובס" במאי 2012, כ-30% ממומחי הנדל"ן בישראל הצביעו על חדרה כיעד אטרקטיבי להשקעה. זאת, בעיקר מבחינת השקעה בדירות למגורים.

תוכנית מתאר חדשה לעיר

מומחי הנדל"ן הללו לא הביאו לידי ביטוי את רחשי ליבם בלבד. ההערכה בדבר התפתחותה העתידית של חדרה זוכה לחיזוק משמעותי מצד הגורמים הרשמיים. אחד המושגים החשובים ביותר בתחום זה הוא תוכנית המתאר החדשה של חדרה. מדובר בתוכנית המתאר הראשונה של העיר, אשר נמצאת כעת בתהליכים של אישורים סופיים. למעשה, מאז שהעיר נוסדה, לפני כ-120 שנה, לא הונחה על שולחן מקבלי ההחלטות בחדרה תוכנית מתאר כה מפורטת, סדורה ובעלת השלכות מהותיות על עתידה של העיר.

על פי תוכנית המתאר העירונית, מתוכננות לקום בחדרה עשרות אלפי יחידות דיור חדשות. מדובר כמעט בהכפלה של מספר יחידות הדיור הקיימות כיום בעיר הצפונית. ישנם מומחי נדל"ן אשר סבורים כי חלק ניכר מיחידות הדיור הללו יוקמו על כ-30,000 דונמים של קרקעות חקלאיות בחדרה. למעשה, הקרקעות החקלאיות בחדרה מהוות כ-55.5% משטחה של העיר. אי לכך, כאשר עומדת על הפרק תוכנית לפיה יוכפל מספרן של יחידות הדיור בעיר, ניתן בהחלט להניח שקרקעות חלקאיות מסוימות יישנו את ייעודן. ניתוח השלכותיה של תוכנית המתאר מהכיוון הזה, מעלה את ההתעניינות בקרב משקיעים אשר מחפשים לרכוש קרקע חקלאית בחדרה והסביבה.

חד/2020 חדרה – רובע יוקרתי חדש

אחד הפרויקטים הבולטים ביותר בחדרה הוא תוכנית חד/2020. מדובר בתוכנית להקמת שכונת מגורים יוקרתית בין שכונת חפציבה הירוקה בצפון, לבית החולים "הלל יפה" בדרום. עתודת הקרקע היפיפה גובלת בבתי ספר, בתים פרטיים ויער טבעי מיוחד במינו. הרעיון המרכזי אשר עומד מאחורי תוכנית חד/2020 הוא יצירת רצף עירוני תוך כדי שימור הריאה הירוקה (אשר מאפיינת כל כך את חדרה למן הקמתה).

הקרקע בפרויקט חד/2020 היא קרקע "צמודת דופן". דהיינו, צמודה לשכונות מגורים קיימות. יש לכך חשיבות גדולה מבחינת סיכויי הפשרתה של הקרקע בעתיד. כיום, תוכנית המתאר הארצית, תמ"א 35, קובעת את השיקולים המרכזיים מבחינת הפשרת קרקעות חקלאיות. על פי תמ"א 35, יש מקום לתת עדיפות להפשרת קרקעות חקלאיות אשר צמודות לשכונות מגורים. שכונות עתידיות כמו אלה אשר מתוכננות בפרויקט חד/2020 בחדרה.

בשנת 2004, קרקעות חד/2020 הוגדרו כ"שטח פיתוח עירוני". התוכנית הוגשה לאישורה של הוועדה המקומית, ובתוך שנה בלבד זכתה לקבל את ברכתה. בשנת 2013, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה אף היא את חד/2020. כעת, מדובר בתוכנית הנמצאת בשלבי האישור הסופיים.

המחיר

קרקעות אשר טומנות בחובן זכות עתידית לדירה בפרויקט חד/2020 נמכרות כיום במחיר אטרקטיבי במיוחד . בהתחשב בעובדה שמחירי הדירות בחדרה נמצאים בעלייה מתמדת בשנים האחרונות, אין ספק שזכות לדירה בעיר כה מתפתחת היא הזדמנות נדל"נית של ממש. באוקטובר 2013, המגזין הכלכלי "דה מארקר" פרסם נתונים אודות מחיריהן של דירות בערים השונות בישראל. על פי המגזין הכלכלי, דירת 4 חדרים בחדרים נמכרת כיום בכ-981,000 ₪ בממוצע. כמו כן, מדי שנה, מחירי הדירות בעיר עולים בכ-1%. אי לכך, אין ספק שזכות לדירה בחדרה, בשכונה חדשה ויוקרתית עם מיקום מצוין, היא אופציה נהדרת מבחינת רכישת נדל"ן למגורים בישראל.

אטרקטיביות

כאמור, חדרה עוברת מתיחת פנים של ממש. מעיר מנומנמת עם פוטנציאל לא ממומש, העיר חדרה ממותגת לאחרונה בתור אחת מבירות התיירות הבאות של ישראל. מומחים במשרד התיירות מעריכים כי כ-20,000 תיירים יפקדו את רצועת החוף המקסימה של חדרה מדי שנה. לכך יש להוסיף מוסדות חינוך מצוינים, פרויקטים יוקרתיים לבנייה, תוכנית מתאר הטומנת בחובה פיתוח עירוני רחב היקף, קרבה לצירי תחבורה מרכזיים (כגון כביש 2, כביש 4 וחיבור עתידי לכביש 6), תחנת רכבת, מקומות תעסוקה חדשים ועוד. כל אלה הופכים את חדרה ליעד נהדר מבחינת השקעה בנדל"ן בישראל. יתרה מכך, תנופת הפיתוח בחדרה נמצאת בתחילת דרכה. ואכן, מומחים רבים סבורים כי מחירי הדירות בעיר רק ימשיכו לעלות. רכישת קרקע חקלאית בחדרה, בעלת סיכויי הפשרה גבוהים במיוחד, היא הזדמנות נהדרת להשקיע בנדל"ן באזור המרכז (בין חדרה לגדרה).

מיקום

חדרה היא העיר הצפונית אשר סוגרת את אזור "גדרה-חדרה". העיר מחוברת באופן תחבורתי נפלא לאזור המרכז באמצעות רכבת ישראל וצירי תחבורה ראשיים (כביש 2 וכביש 4). בעתיד, מתוכננת הרחבה של כביש 6 אשר תגיע עד לחדרה. תושביה של שכונת חד/2020 העתידית עומדים ליהנות מהמיקום המצוין הנ"ל לכשתאושר התוכנית באופן סופי. כמו כן, השכונה עצמה מוקפת בריאות ירוקות והיא צמודה לאזורי מגורים ומסחר.

בסמוך לשכונת חד/2020 פועלים מוסדות חינוך רבים וכן פארקים ציבוריים. רבים מתושבי העיר, ועמם גם משקיעים חיצוניים, רואים בשכונת חד/2020 בחדרה את אזור המגורים היוקרתי הבא של העיר. במילים פשוטות, זוהי שכונה אשר מצד אחד קרובה לכל המרכזים החשובים בעיר חדרה עצמה, ומצד שני תושביה ייהנו מגישה תחבורתית נוחה, הן לצפון והן לכיוון השרון וגוש דן.

לפרטים נוספים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...