השקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות נדל"ן בארה"ב או השקעות בברלין?

השקעות נדל"ן בארה"ב מול השקעות נדל"ן בברלין

אחד מנתיבי ההשקעה הפופולאריים ביותר בישראל נמצא דווקא מעבר לים. מדובר כמובן בזרם הולך וגובר של ישראלים אשר בוחרים לשים את מיטב כספם על השקעה בנדל"ן בחו"ל. ובכן, כאשר המחשבה עולה על הפרק, נשאלת שאלת מיליון הדולר – "איפה?". האם לרכוש דירה להשקעה באירופה, או שמא עדיף להרחיק עד לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות? התשובה, כמו תמיד בנושאים מסוג זה, מורכבת ותלויה בנסיבות.

נדל"ן באירופה – יבשת במשבר, הזדמנויות נדל"ניות

השקעה בנדל"ן באירופה היא ללא ספק נתיב מבוקש במיוחד בקרב ציבור המשקיעים הישראלי. בין היעדים הפופולאריים באירופה מבחינת השקעה בנדל"ן בחו"ל ניתן למצוא את גרמניה, אנגליה, צרפת ושלל מדינות במזרח היבשת. בשל הטלטלה הכלכלית אשר עוברת על אירופה, מחירי הנדל"ן ביבשת נמצאים במקומות רבים בשפל חסר תקדים. ואכן, מומחי נדל"ן יודעים היטב כי כאשר הנדל"ן סובל ממשבר, ייתכן ומדובר בעיתוי מושלם לרכישה.

תפיסה זו יוצאת מתוך נקודת הנחה כי אירופה אכן תצא מהמשבר בשנים הקרובות, ויחד עמה יצמחו גם מחירי הנדל"ן ברחבי היבשת. ישנם מספר יתרונות מרכזיים אשר עומדים מאחורי השקעה בנדל"ן באירופה.

ראשית, מחירי הדירות, אפילו בערים תוססות ונחשקות כגון ברלין או פאריס, נמצאים בהישג ידו של המשקיע הישראלי הממוצע. לדוגמא, ניתן לרכוש כיום דירות להשקעה בגרמניה בעלות של 100-150 אלף דולרים בלבד. על פי נתונים שפורסמו לאחרונה במגזין הכלכלי "כלכליסט", אלו הן עשרת הערים האטרקטיביות ביותר להשקעה באירופה – מינכן, ברלין, לונדון, איסטנבול, המבורג, פאריז, ציריך, שטוקהולם, מוסקבה וורשה. כפי שניתן לראות, לא כולן ממוקמות במערב אירופה (ואפילו לא ב"אירופה הקלאסית").

על פי ההערכות, התשואה מהשקעה בנדל"ן במערב אירופה עומדת על 8%-10%. במזרח אירופה מדובר אפילו בתשואה שיכולה להגיע עד 14% ויותר. ואכן, נתונים מרשימים לכל הדעות. כמו כן, בניגוד לארה"ב, אירופה היא כמעט "שכנה גיאוגרפית" של ישראל. אי לכך, גם לאחר רכישת הנכס, ההתנהלות מול הגורמים השונים מעבר לים נוחה וזמינה.

לכך ניתן להוסיף מגוון רחב של חברות ישראליות אשר מציעות שירותים באשר לתחזוקה ותפעול ההשקעה. עם זאת, לא כל הנוצץ זהב. במדינות רבות באירופה, רכישת נדל"ן להשקעה כרוכה בהתמודדות עם מכשולים בירוקרטיים ומיסויים רבים. הוסיפו לכך את פערי השפות והתרבות והרי לפניכם מתכון בטוח ל"נפילות". בנוסף, אירופה ידועה גם בשורה של חוקים סוציאליים המעניקים כוח רב לשוכרים על פני בעלי הנכסים. זהו פרמטר חשוב שיש לשים עליו דגש בעת רכישת נדל"ן להשקעה באירופה.

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות?

מלבד אירופה, שוק הנדל"ן האמריקאי נחשב אף הוא למבוקש במיוחד בקרב משקיעים מישראל. בדומה לאירופה, גם בארה"ב הכלכלה נמצאת במשבר רחב היקף. משבר זה, משפיע במיוחד על מחירי הנדל"ן בארצות הברית. עם זאת, חרף המשבר הפיננסי, כמעט כל הכלכלנים סבורים שארה"ב עוד תקום ותתאושש כבעבר. אי לכך, במידה ותרכשו היום נדל"ן להשקעה בארה"ב, סביר בהחלט להניח שתהיה זו עסקה חכמה.

אולם, ארצות הברית היא מדינה רחבת היקף אשר יש בה שווקי נדל"ן השונים זה מזה באופן מהותי. בעוד שהנדל"ן בניו יורק נמצא באופן מתמיד בעלייה, מחיריהם של נכסים במדינות אחרות בארה"ב צנחו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. במילים פשוטות, כאשר אתם בוחנים השקעה בנדל"ן בארה"ב, עליכם לבדוק היטב היכן את מוצאים את הנכס המיועד.

השקעות נדל"ן בארה"ב מציעה שני יתרונות מרכזיים מבחינת המשקיע הישראלי. ראשית, ההתנהלות מול הגורמים השונים בארה"ב נעשית באנגלית. אין ספק שמדובר בפרמטר חשוב מבחינת יעילות ואפקטיביות. כמו כן, המדינה איננה מכבידה על בעלי הדירות עם חוקים סוציאליים לטובת השוכרים. לכך ניתן להוסיף שורה ארוכה של חברות ישראליות אשר מסייעות למשקיעים מקומיים מבחינת נדל"ן בארה"ב להשקעה. ההערכות מדברות על כך שהשקעה חכמה בנדל"ן בארה"ב תוכל להניב תשואה לבעל הנכס בשיעור של 10%-15%.

לסיכום,

כאשר אתם בוחנים נתיבי השקעה של נדל"ן בחו"ל, תוכלו לבדוק מספר יעדים פוטנציאליים. מיותר לציין כי גם תכוונו לאירופה, בכל מדינה ומדינה ממתינות הזדמנויות נדל"ניות שונות. כמו ארה"ב, גם אירופה מקפלת בתוכה מספר מדינות בעלי כלכלות בדרגות שונות. בין אם בחרתם להשקיע בנדל"ן בברלין, ובין אם הלכתם דווקא על לאס וגאס, חשוב שתשקלו את צעדיכם בקפידה.

אל תעשו מהלכים פזיזים מבלי להתייעץ עם בעלי מקצוע אשר עוסקים בתחום. עולם ההשקעות בנדל"ן בחו"ל מלא גם בחברות ו"מאכרים" אשר ישמחו למכור לכם "חתול בשק". בטרם אתם רוכשים נכס להשקעה בנדל"ן בחו"ל, עליכם לבדוק היטב את מלוא הפרמטרים והשיקולים אשר עומדים על הפרק.

להצעות אטקרטיביות להשקעות מעבר לים, השאירו פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...