ביטוח משכנתא

דירה להשקעה – איפה, מתי וכיצד זה משתלם?

השקעה בנדל"ן הינה ללא ספק אחת האטרקטיביות אצל משקיעים בישראל בשנים האחרונות, והאטרקטיביות של השקעה בנדל"ן רק הולכת וגדלה בחלוף השנים. רכישה של נכס נדל"ני להשקעה היא שונה מרכישה של דירה ראשונה למגורים, הן באחוז המימון העצמי הנדרש והן בגובה התשלום של מס רכישה. ועדיין, השקעה בנדל"ן היא אחת האטרקטיביות ואם יש לכם מספיק "כסף בצד" – מומלץ לשקול. הנה כל הפרטים.

השורה התחתונה – אחוזי התשואה

אחוזי התשואה מחושבים שנתית והם בודקים את גובה הרווח (הכנסות פחות הוצאות) ביחס להשקעה. ברוב אזורי הארץ, התשואה השנתית הנובעת מתשלום השכירות בלבד לפני שמחשבים את עליית הערך של הנכס נעה בממוצע בין 3% – 5%. בשנת 2014 עליית מחיר הדירה באזורים שנבדקו הוסיפה עוד בין 8 ל 14 אחוזי תשואה להשקעה.

תיחזוק של דירה להשקעה

המיקומים החמים בישראל להשקעה בנדל"ן

שוק הנדל"ן משתנה חדשות לבקרים. במחצית הראשונה של שנת 2015 שיאניות התשואה בנדל"ן (בחישוב שכולל את עליית הערך וגובה השכירות) היו רחובות, חיפה והקריות, הרצליה (השכונות המזרחיות והצפוניות), ירושלים וסובב ירושלים, טבריה, לוד, בת ים, באר שבע, אשקלון ונתניה.

מה צריך לקחת בחשבון?

אם אתם בונים על רכישת נכס נדל"ן להשקעה והשכרתו, חשוב שתיקחו בחשבון את תחזוקת הנכס. ראשית חוכמה, יש למצוא שוכר לנכס ולוודא באמצעים קבילים משפטית שהוא גם יפנה את הנכס בבוא העת וגם ישאיר אותו במצב דומה לזה שבו הוא קיבל אותו (פרט לבלאי מתקבל על הדעת כמובן). בחודשים שבהם לא תמצאו שוכר לנכס תשלמו גם את המשכנתא וגם את המיסים החודשיים ללא הכנסה משכירות. בנוסף, עליכם מוטלת החובה לדאוג לתחזוקה שוטפת של הנכס ולממן אותה גם בשעה שמתגוררים בו שוכרים וכמובן לפני השכרה.

איפה מוצאים דירה להשקעה

השקעה בנכס שקרוב אליכם תאפשר שמירת "יד על הדופק" בכל הקשור לאחזקה של הנכס. במקרים אחרים, מומלץ לשקול שכירת שירותיה של חברת אחזקה ולהפחית את העלויות הנוספות מההכנסות טרם חישוב התשואה.

איפה מוצאים נכס רווחי להשקעה?

בשנים האחרונות עלו מחירי הדיור בישראל בעשרות אחוזים, ולפי שעה הם ממשיכים לעלות. זיהוי של נכס אטרקטיבי עשוי להיות באופן חד פעמי (עקב מכירה לחוצה של הנכס) או בשל מאפייני האזור (למשל השקעה בדירות בפריפריה). בשני המקרים חשוב לברר תכניות עתידיות באזור הנכס, את מחירי הנדל"ן ומחירי שכירות ממוצעים על מנת להבין בדיוק למה תוכלו לצפות. זיהוי של איזור שנמצא לפני או בתחילתה של תנופת פיתוח עשוי להוות הזדמנות נפלאה להשקעה, אם אתם חושבים מהר…

להצעות אטרקטיביות השאירו פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...