הר/400

תוכנית הר/400 בהוד השרון

* התמונות להמחשה בלבד

הוד השרון היא עיר מיוחדת במינה. זוהי העיר הכפרית הגדולה ביותר בישראל והיא זכתה לא אחת לכינוי "העיר בירוק". בזכות סגנונה הייחודי, הוד השרון מהווה מודל לחיקוי עבור ערים אחרות מבחינת צמיחה דמוגרפית אשר משתלבת עם שמירה עקבית על ריאות ירוקות, שטחים חקלאיים ונופים פתוחים.

בשנים האחרונות, הוד השרון נמצאת בתנופה של צמיחה ובנייה. תוכנית האב לפיתוח העיר אושרה על ידי גורמי התכנון הממלכתיים ותוכננה בעזרת טובי המומחים בתחום הפיתוח האורבני בישראל. הפיתוח המרשים של הוד השרון, הנעשה עקב בצד אגודל, הביא גם לעלייה עקבית במחירי הדיור בעיר הכפרית המקסימה.

על פי דו"ח שפורסם במגזין הכלכלי "דה מרקר", בשיתוף עם אתר Yad2, הוד השרון הציגה עליית מחירים של כ-11% בשוק הנדל"ן המקומי בשנת 2012. כעת, במסגרת פרויקט הר/400 בהוד השרון, נפתחה עבור רבים הזדמנות לרכוש קרקע חקלאית בשרון, באחת הערים המבטיחות ביותר באזור המרכז.

הר/400 פרויקט של העירייה בשיתוף עם גורמי התכנון

מזה מספר שנים שעיריית הוד השרון, בכבודה ובעצמה, מקדמת את תוכנית הר/400 במערב העיר. קידום התוכנית נעשה בהתאם לתוכנית האב של הוד השרון ובשיתוף עם הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. שטחה של התוכנית אמור להשתרע על המרחבים הירוקים שבין פארק הירקון מדרום ורמת הדר בצפון. ממזרח הפרויקט גובל בדרך רמתיים, וממערב – בכביש 4 בין צומת מורשה לרעננה. בקיצור, ממש בלב הארץ.

יתרה מכך, במסגרת התוכנית, אמור להיסלל באזור כביש "דרך הים" אשר יהווה ציר תחבורה רוחבי עבור תושבי הפרויקט. תוכנית הר/400 אשר נוגעת להקמתן של אלפי יחידות דיור במסגרת בנייה רוויה. כמו כן, עירית הוד השרון מתכננת להקים באזור גם שורה של בתי ספר, מוסדות חינוך, פארקים ציבוריים ומתחמי מסחר.

מיקום הפרויקט – הקרקעות הירוקות של השרון

השכונה העתידית החדשה , שהינה חלק מפרויקט הר/400, נהנית ממיקום מצוין במרכז השרון. השכונה החדשה אמורה להיות צמודה לשכונת רמת הדר היוקרתית. כמו כן, היא עומדת ליהנות מחיבור תחבורתי ישיר לכביש 4 אשר יהווה עבור תושביה נתיב מרכזי לכיוון תל אביב, הרצליה, כפר סבא, רעננה, פתח תקווה וכו'. ניתן בהחלט להתרשם מכך שמיקומה של השכונה העתידית הוא מיקום אטרקטיבי במיוחד, הן עבור משפחות צעירות והן עבור משקיעים המחפשים הזדמנות נדל"נית באזור השרון.

אטרקטיביות הפרויקט – הזדמנות נדל"נית בשרון

כיום, ניתן לרכוש קרקע בפרויקט הר/400 במחירים המתחילים מ-200,000 שקלים בלבד. בהתחשב בעובדה שהשכונה ממוקמת לצד שכונת רמת הדר, ובלב השרון הפסטוראלי, סביר להניח שמחיריהן של הדירות לאחר ההפשרה יעלו במאות אחוזים. עם זאת, חשוב להדגיש פרמטרים נוספים כגון היטל השבחה, מיסוי מקרקעין, 40% הפקעה וכדומה. כך או כך, כאשר מדובר על רכישת קרקע בשרון, הר/400 היא אופציה נפלאה. זאת, בין השאר בשל הגורמים השונים המקדמים את הפרויקט ובראשם עיריית הוד השרון.

דהיינו, סיכוייה של הקרקע לזכות בהפשרה המיוחלת נראים גבוהים במיוחד. יתרה מכך, ערכן של הקרקעות מאמיר אף הוא, עוד בטרם ההפשרה בפועל. זאת, בעקבות הפרסומים התקשורתיים והתקדמותה של התוכנית לכדי הבשלה.

מחיר – קרקע בעיר כפרית עם מחירי נדל"ן במגמת עלייה

מחיריהן של הקרקעות בפרויקט הר/400 אינם מן הגבוהים באזור המרכז. כמו כן, אין ספק שלאחר ההפשרה המחירים "יקפצו" באופן משמעותי. היות והפרויקט מתוכנן במסגרת בנייה רוויה, ניתן להעריך מה יהיה שווין של הדירות לאחר שיוקמו. נכון לדצמבר 2013, מחירה הממוצע של דירת ארבעה חדרים חדשה בהוד השרון עומד על כ-1.7 מיליון שקלים. כאמור, מחיריהן של הקרקעות המשווקות הר/400 מתחילות מ-200,000 שקלים. אי לכך, זוהי בהחלט הזדמנות להשקעה נבונה בנדל"ן.

לפרטים נוספים על פרוייקט קרקע בהוד השרון השאירו פרטיכם:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...