מתחם שדות כרכור

דירה בפחות ממיליון שקל – יש חיה כזו?

אומרים, שמאז שנת 2009 מחיר הנכסים הממוצע בישראל עלה דראסטית, בחלק מן האיזורים בארץ אפילו הכפיל את עצמו (!) זוג צעיר או רוכשים שאין להם אבא מיליונר, מוצאים את עצמם מול שאלת מיליון הדולר – להתחייב למשכנתא חונקת לכל החיים? או להתפשר ולרכוש דירה שהיא כמעט דירת החלומות, במחיר שאפשר לחיות איתו?

אז החדשות הטובות הן, שיש בארץ עוד איזורים שבהם נמכרות אפשר למצוא דירה בפחות ממיליון שקל – סכום סביר לכל הדעות, המאפשר השקעה התחלתית שאפשר להשיג ומשכנתא שאפשר לשלם. איפה הדירות האלה? למה הן כל כך זולות והאם זה כדאי? על כך – במאמר שלפניכם.

זה לא חלום

מחקר שנערך על ידי אתר מדלן עבור YNET, מצא כי בשנת 2014 נמכרו כמעט 38% מהנכסים במחיר של מליון ש"ח או פחות ( לעומת 71% בשנת 2008). מרבית הדירות הללו נמצאות בפריפריה, שם במחיר של לופט בתל אביב אפשר להשיג פנטהאוז מפואר… שלושת הישובים המובילים במכירה של דירות בפחות ממיליון הם חריש, עפולה וקריית גת. מרבת האזורים בפריפריה המציעים דירות במחירים אלה מציעים גם תשתית תחבורה נוחה להגעה לערים מרכזיות בארץ במהירות יחסית.

על מה מתפשרים?

במרבית המקרים, הדירות הנמכרות באזורי הפריפריה במחירים נמוכים מציעים רמות גימור נפלאות ואיכות בנייה טובה מאוד. גם השכנים במרבית המקרים הם זוגות צעירים ומשפחות צעירות, על כן התשתית האזורית מתוכננת למשוך לקוחות פוטנציאליים מהסוג הזה, עם שפע של פארקים, מתן דגש על החינוך ומתחמי בילוי המתאימים לאוכלוסיה.

דווקא בפריפריה, כשאתם יודעים שאתם מתפשרים על המרחק מן המרכז, אתם עשויים למצוא סביבת מגורים שופעת ויוקרתית, עם שכנים שדומים לכם וסביבה שמתוכננת לענות על הצרכים שלכם.

אם הפשרה על סביבת המגורים היא משהו שאתם יכולים להתמודד איתו, מומלץ שלא להתפשר על אופי השכונה (למשל, שכונה בעלת אופי דתי עבור תושבים חילוניים) ועל גודל הדירה (למשל, דירה קטנה יחסית למשפחה גדולה).

איפה אפשר למצוא דירות בפחות ממיליון שקל?

הנה רשימת היישובים שבהם נרכשו דירות בפחות ממיליון שקל ב 2015:

ירוחם, טבריה, עכו, אריאל, חריש, אור עקיבא, אשקלון, עפולה, קריית גת, נשר, באר שבע, מגדל העמק, טירת הכרמל, נהרייה, אילת, ואפילו ראש העין.

מדובר על דירות שנרכשו מהקבלן בפרוייקטים חדשים. מחירי דירות מיד שנייה בדרך כלל נמוכים ממחירי הדירות מקבלן והיצע הדירות בפחות ממיליון גדול יותר.

לרשימת המלאה של דירות בפחות ממיליון – הקליקו כאן

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...