רובע עיר ימים בחדרה

רובע עיר ימים בחדרה והפיתוח העירוני המואץ במערב העיר

* התמונות להמחשה בלבד

המושג "בין חדרה לגדרה" מסמל עבור רבים את השאיפה לבית במרכז הארץ. עם זאת, בשל הצפיפות הרבה והקושי לקדם פרויקטים באזור, נדמה לעיתים כי הדרך להגשים את החלום הישראלי הזה הפכה כמעט לבלתי מושגת. יתרה מכך, אם אנחנו מדברים על בית במרכז על הים, האפשרויות מצטמצמות עוד יותר. כעת, נדמה כי הבשורה ממתינה דווקא במקום המפתיע ביותר – חדרה.

רצועת החוף של חדרה היא מקטעי החוף היחידים שטרם פותחו למגורים, מסחר, תיירות ותעשייה. אי לכך, מומחי נדל"ן רבים סבורים כי הפוטנציאל הנדל"ני אשר טמון ברצועת החוף הזו הוא גבוה במיוחד. מומחים אלה, אשר רואים בחדרה את אחד ממוקדי העתיד של הנדל"ן בישראל, אינם לבדם בהערכותיהם. למעשה, עיריית חדרה בכבודה ובעצמה פועלת רבות בשנים האחרונות בכדי לקדם תוכניות לפיתוח רצועת החוף.

ראשון לבכירים אלה ניתן לציין את ראש העיר היוצא של חדרה, מר חיים אביטן. אביטן, אשר קידם רבות את פיתוח מערב חדרה, הדגיש בראיון למגזין הכלכלי "דה מארקר" כי חזונו הוא להפוך את חדרה ל"תל אביב החדשה", לא פחות. מחליפו בלשכת ראש העיר, מר צביקה גנדלמן, התבטא אף הוא בנוגע לצורך בפיתוח רצועת החוף של חדרה. במסגרת ראיון שנערך עמו באוקטובר 2013 בעיתון ידיעות אחרונות, גנדלמן הדגיש כי הדבר הראשון שיעמוד על הפרק מבחינת הפיתוח העירוני בחדרה הוא מערב העיר.

חדרה – מסלול ירוק לקידום פרויקטים

ניתן לצרף לכך גם דברים שנאמרו על ידי מהנדס העיר של חדרה, אבישי קימלדורף, בפברואר 2013 בוועידת "מידע כנסים ונדל"ן מסחרי". קימלדורף התייחס לפיתוח העירוני בחדרה וביקש לציין כי יזמים אשר יבחרו בעיר אינם צריכים לחשוש והעירייה תעשה הכל בכדי להעניק להם תחושת וודאות. כמו כן, מהנדס העיר הוסיף כי על מנת לקדם את הבנייה החדשה בחדרה, העירייה השיקה "מסלול ירוק" לקידום פרויקטים. לדבריו, העירייה מסייעת לקידומם של הפרויקטים השונים באמצעות חבילה הכוללת שיתוף פעולה, תשתיות, מתחמי חינוך, שטחים ציבוריים, פיתוח תחבורתי, פתיחת חסמים לתעסוקה ועוד. במילים פשוטות, רצועת החוף של חדרה יכולה בהחלט להיות "הדבר החם הבא" של שוק הנדל"ן במרכז.

רובע עיר ימים בחדרה ,  מהפרויקטים הגדולים והחשובים במערב העיר

קריסתה של חברת חפציבה לפני מספר שנים הייתה אחד הגורמים שעיכבו מאד את הפיתוח העירוני בחדרה. כעת, ענף הנדל"ן המקומי סיים ללקק את הפצעים ופרויקטים רבים קורמים עור וגידים. בין המפורסמים שבהם ניתן למצוא את רובע עיר ימים בחדרה אשר עומד לשנות מקצה לקצה את חוויית המגורים בעיר. על פי התוכניות, שנמצאות בשלבים מתקדמים של אישור מול הגורמים הרלבנטיים, רובע עיר ימים בחדרה עומד להשתרע על פני שטח רחב היקף של כ-2,000 דונמים. כמו כן, תודות לבנייה רוויה עם מודעות ירוקה, כ-55% מהשטחים בשכונה העתידית יהיו מרחבים ציבוריים פתוחים. זאת, בכדי לשלב באופן מדויק בין מגורים ואיכות חיים.

התוכניות לגבי עיר ימים בחדרה מדברות על טיילת באורך של כ-2.5 ק"מ, אשר לצידה כ-10,000 יחידות דיור למגורים. כמו כן, ומתוך מטרה לחזק את התיירות בחדרה, מתוכננים ברובע עיר ימים גם 1,400 חדרי מלון. רובע עיר ימים בחדרה נהנה ממספר יתרונות מרכזיים לעומת זכות לדירה באזורים אחרים במרכז. ראשית, אזור הרובע העתידי נמצא בתוך מתחם הפיתוח העירוני של חדרה לפי תוכנית המתאר חד 2020. כמו כן, וכפי שצוין לעיל, גורמים בכירים ביותר בעיריית חדרה, לרבות ראש העיר בכבודו ובעצמו, רואים בפיתוח מערב העיר יעד חשוב ביותר. הוסיפו לכך את העובדה שרצועת החוף של חדרה היא רצועת החוף האחרונה בישראל שטרם קודמו בה פרויקטים למגורים ותיירות, והרי לפניכם מתכון מנצח.

 לפרטים נוספים על עיר ימים חדרה:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...