Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

פורטל הבית | February 29, 2016

Scroll to top

Top

אין תגובות

קרקע להשקעה בחדרה- כדאי? -

קרקע להשקעה בחדרה- כדאי? קרקע חקלאית בחדרה

למה דווקא קרקע להשקעה בחדרה?

אחד המונחים המפורסמים ביותר בעולם הנדל"ן בישראל הוא "בין חדרה לגדרה". כאשר אנו מחפשים את המקור ההיסטורי של המושג הזה, רבים מציעים ללכת אחורה עד לשנת 1937. בשנה זו, התפרסם "הספר הלבן" אשר קבע כי יהודים בארץ ישראל יוכל לרכוש במישור החוף קרקעות באופן חופשי רק מבאר טוביה וצפונה. במשך שנים, גדרה וחדרה נחשבו אמנם לסמני הגבול של המתחם המבוקש ביותר בישראל, אך הן בעצמן נותרו מאחור. עם זאת, בעקבות עליית מחירי הנדל"ן באזור השרון והמרכז, נדמה כי גדרה וחדרה עומדות לזכות בעדנה מחודשת.

במאי 2012, המגזין הכלכלי "גלובס" פרסם סקר לפיו 29% מבכירי הנדל"ן בישראל מעריכים כי חדרה היא אחד היעדים האטרקטיביים ביותר מבחינת רכישת דירה למגורים באזור המרכז. נתוני הסקר לא פורסמו בחלל הריק. למעשה, כאשר חברות נדל"ן מובילות בישראל מתעניינות בחדרה, ובין השאר ניתן למצוא בין החוגגים את גינדי השקעות ושיכון ובינוי נדל"ן, הרי שחדרה נמצאת "על המפה" (תרתי משמע).

למה חדרה?

חדרה זוכה ליחס המשופר הנ"ל בשל מספר סיבות. ראשית, בימים בהם מחירי הנדל"ן באזור השרון וגוש דן נמצאים בנסיקה מתמדת, חדרה נתפסת בעבור רבים כתחליף לרעננה, כפר סבא ונתניה. למעשה, גם בענף נדל"ן משתולל, חדרה ממשיכה להציע מגוון פתרונות אפקטיביים וברי השגה מבחינת רכישת דירה בישראל.

לכך ניתן להוסיף את הנתונים המרשימים מבחינת התפתחותה של חדרה בתחומים כגון תחבורה, חינוך, תעסוקה, תרבות, מסחר, תעשייה ועוד. לדוגמא, בשנת 2011, העיר חדרה זכתה בפרס החינוך הארצי בשל מצוינותה והישגי תלמידיה. בקיצור, חדרה היא לא רק יעד נהדר למגורים, אלא מסתבר שהעיר רק הולכת ומשתבחת.

השקעה בחדרה היא ללא ספק מהלך מחושב. מלבד היתרונות הרבים אשר העיר מציעה לתושביה, חדרה היא קודם כל עיר מחוז הנהנית מתחבורה נוחה לצפון ולדרום. תושבים רבים אשר גרים בחדרה מוצאים את פרנסתם באזור המרכז והצפון, ומגיעים לעבודה על בסיס כביש 6 הסמוך או רכבת ישראל. כמו כן, ישנה גם פרנסה בשפע באזור חדרה ובמקום פועלים מספר מרכזי מסחר ותעשייה. חדרה היא עיר בעלת אופי ירוק אשר כמחצית משטחה הוא שטחים ירוקים הכוללים שמורות טבע וגני לאומיים. זאת, עוד מבלי שהזכרנו את רצועת החוף המקסימה של חדרה הנמשכת לאורך כשבעה ק"מ.

רכישת קרקע להשקעה בחדרה – האם זה כדאי?

בניגוד לאזור המרכז, בו הקרקעות החקלאיות הן ריאות ירוקות אחרונות שנותרו בכרך הסואן, חדרה היא עיר המלאה בשטחים חקלאיים. כמו כן, העיר מוקפת בקרקעות חקלאיות והיא נמצאת בשיאה של תנופת בנייה. מומחים בתחום הנדל"ן מעריכים כי בשל הביקוש הרב לדירות בחדרה, קרקעות חקלאיות רבות אשר צמודות לשכונות עירוניות תוכלנה למצוא את דרכם אל ההפשרה המיוחלת.

חשוב להדגיש, בחדרה, כמו בכל אזור בארץ, רכישת קרקע חקלאית היא השקעה אשר טומנת בחובה גם סיכונים שונים. אי לכך, כאשר אתם בוחנים נתיב של השקעה בקרקע חקלאית בחדרה, הקפידו לבדוק מראש את כל הפרמטרים הרלבנטיים. עם זאת, ניתן לציין כמה יתרונות בולטים העומדים מאחורי קרקעות חקלאיות בחדרה.

ראשית, חדרה היא עיר בתנופת התפתחות. על פי תוכנית המתאר החדשה של חדרה, לאחר שנת 2020 עומדות להיווסף לעיר כ-30,000 יחידות דיור חדשות. כמו כן, תמ"א 35, תוכנית המתאר הארצית, מעודדת הרחבות בנייה "צמודות דופן". דהיינו, הרחבת ישובים קיימים על בסיס קרקעות אשר צמודות אליהם. היות וחדרה מוקפת בקרקעות חקלאיות, סביר בהחלט להניח שחלק מהפיתוח העתידי יתמקד בקרקעות אלה. כאשר מוסיפים לנתונים הללו את האלמנטים הספציפיים הקשורים לחדרה בתוך עיר הנהנית מפריחה תרבותית ותעשייתית, הרי שלפנינו מתכון מנצח.

לסיכום,

קרקע להשקעה בחדרה היא ללא ספק נכס נדל"ני "חם" בשוק המקומי. אם גם אתם חושבים בכיוון, מומלץ שלא לפעול מבלי לקבל את מלוא הנתונים אודות הקרקע המיועדת. שימו לב, רכישת קרקע להשקעה בחדרה יכולה בהחלט להבטיח תשואה נאה בעתיד. עם זאת, ייתכן בהחלט גם שהקרקע לא תופשר כלל. מומחים בתחום מזכירים כי גם במצב כזה, ייתכן וההשקעה לא תאבד. מחירי הקרקעות אינם צפויים לרדת, עוד בטרם הפשרתם. אי לכך, במידה ורכשתם קרקע בחדרה, אך צפי הפשרתה איננו תואם את שאיפותיכם, תמיד תוכלו למכור את הקרקע למרבה במחיר.

 לקבלת הצעות ארטקטיביות להשקעה בחדרה, השאירו פרטים:

Fill out my online form.

השאר תגובה