ח 500 בחולון

ח-500 חולון

 הזדמנות לרכוש זכות לדירה בחולון, בעתודות הקרקע האחרונות בעיר

עברו למעלה משבעה עשורים מאז ששכונותיה הראשונות של חולון אוחדו לכדי מועצה מקומית אחת. במשך עשרות שנות קיומה, חולון גדלה והפכה להיות אחת הערים המוצלחות והיפות בישראל. בשנים האחרונות, בעקבות עבודה מאומצת ועקבית, חולון השכילה לבסס את מעמדה כ"עיר הילדים" אשר מציעה לתושביה איכות חיים ומגוון רחב של שירותים מוניציפאליים. הפיתוח בעיר נותן דגש על חיי משפחה, מרכזי תרבות ואווירה קהילתית.

כל זאת במקביל להתקדמות משמעותית מבחינת אפשרויות תעסוקה ויזמות. התפתחות מרשימה זו באה לידי ביטוי גם במחירי הנדל"ן בעיר, הן מבחינת רכישת דירה למגורים בחולון, והן בנוגע לנדל"ן להשקעה. לדוגמא, על פי סקירה של השמאי הממשלתי, אשר נתוניה פורסמו לאחרונה, מחיריהן של דירות חדשות בחולון עלו ברבעון האחרון של שנת 2012 בכ-3%.

היות ומהסקירה עולה כי מחירי הדיור ברחבי הארץ עלו בכ-1.6% בממוצע במהלך רבעון זה, הרי שחולון מתייקרת בקצב כמעט כפול מהממוצע הארצי. התייקרות זו מעידה עשרות מונים על התפתחותה של העיר ועל הביקוש הרב לנכסים בה.

בדומה לערים רבות באזור המרכז, גם חולון "התברכה" בקרקעות חקלאיות רבות המשוועות להפשרה ולבניית מגורים. באוגוסט 2011, לאחר המתנה של כ-12 שנים, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תוכנית להקמת שכונת ענק עתידית בחולון.

מה בפרויקט?

שכונת ח-500 חולון עתידה לכלול כ-13,300 יחידות דיור, במגדלים בני כ-20 קומות ובמבנים צמודי קרקע. כמו כן, מתוכננת גם הקמה של אזור תעסוקה על פני שטח של כ-930,000 מ"ר. הקרקעות אשר עליהן תוקם השכונה הן עתודות הקרקע הגדולות האחרונות שנותרו לעיר חולון. על פי ההערכות, השכונה תמשוך לעיר כ-50,000 תושבים במהלך העשורים הקרובים.

במסגרת שינויי היעדים בתוכנית לפיתוח הקרקעות המדוברות, ועל פי תוכנית המתאר המקומית שפורסמה בשנת 2012, השכונה העתידית אמורה לכלול אזורי מגורים, אזורי תעשייה, שטחי ציבור פתוחים, אזורים לפיתוח תעשייה עתירת ידע, מבני ציבור, מתקני ספורט, חניונים, פארק, מוסדות חינוך, מוקדי מסחר ותיירות ועוד.

איכות חיים

כפי שצוין לעיל, חולון הינה עיר בהתחדשות וצמיחה. בשנים האחרונות, חולון השכילה למתג את עצמה כ"עיר לילדים ולמשפחות צעירות". כמו כן, בעיר קיימת תסיסה של ממש מבחינה אמנות ועיצוב. מדי שנה, העיר מארחת ירידי עיצוב ופסטיבלים לכל המשפחה. כמו כן, מיקומה של חולון, בלב מרכז הארץ, מאפשר לתושביה גישה נוחה לכל מרכזי התרבות, החינוך והפנאי בעיר עצמה ובשכונותיה (תל אביב, ראשון לציון, בת ים, רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה וכו').

מבחינת המגורים בשכונת ח-500, מדובר בשכונה חדשה ובאפשרות לגור בדירה מהקבלן. דהיינו, הדירות החדשות אמורות להיבנות תוך כדי התחשבות באלמנטים כגון שטחי ציבור, צירי תחבורה, איכות סביבה ורמת חיים גבוהה. עומדת לפניכם אפוא הזדמנות חד פעמית לרכוש קרקע חקלאית המקפלת בתוכה זכות לדירה באזור הטוב ביותר בישראל. קרוב למרכז תל אביב מחד, ועם איכות חיים באווירה קהילתית וירוקה מאידך.

העיר חולון מציעה לתושביה מגוון רחב של שירותים מוניציפאליים וחברתיים בתחומי החינוך, הפרנסה, התרבות והקהילה. אי לכך, היא הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת עבור משפחות צעירות, ולא בכדי. תושבי שכונת ח-500 חולון ייהנו הן מרמת החיים הגבוהה המאפיינת את אזור המרכז, והן מקרבה למרכזי התעסוקה והתרבות של תל אביב וגוש דן.

מיקום

הקרקעות עליהן עומדות לקום שכונת ח-500 חולון נהנות ממיקום מצוין במרכז הארץ. חלקה הדרומי של השכונה גובל בראשון לציון, חלקה הצפוני בשכונת קריית אילון בחולון, ובמערב מתפרשת בת ים. כביש 4 הינו גבולה המזרחי של השכונה. בסך הכל, השכונה תתפרש על פני כ-4,070 דונמים אשר יחולקו לכ-5,000 חלקות.

השכונה תהנה מקרבה של כ-5 ק"מ לחוף הים של בת ים וגישה מהירה לנתיבי התחבורה החשובים של אזור המרכז (נתיבי איילון וכביש 4). ואכן, תושבים ובעלי עסקים בשכונה יוכלו ליהנות מנוחות תחבורתית ומאפשרויות תעסוקה רבות הפזורות בכל גוש דן. זאת ועוד, תושבי השכונה יוכלו גם להיעזר בתחנת הרכבת הסמוכה ברחוב וולפסון בעיר (כק"מ בלבד צפונית לשכונת ח-500 העתידית).

פרט למיקום המצוין המהווה נקודת יציאה טובה למרכזי התעסוקה והמסחר, מיקומה של השכונה החדשה אשר עתידה לקום באזור הינו גם מצוין עבור משפחות צעירות. האזור מוקף מכל עבר בפארקים, שטחי ציבור, מתנ"סים, מרכזי תרבות וכדומה. בנוסף, השכונה רחוקה כ-4 ק"מ בלבד מחוף הים והיא תהנה, כמו שאר השכונות בחולון, משבילי אופניים מסודרים ומרומזרים.

אטרקטיביות

כפי שצוין לעיל, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה את הקמתה של השכונה העתידית בחולון. מדובר בשכונה אשר תושבי העיר ובעלי הקרקעות חיכו להקמתה במשך כ-12 שנים. כעת, כאשר הפרויקט עומד לרקום עור וגידים, עומדת לפניכם הזדמנות חד פעמית לרכוש קרקע חקלאית באזור מבוקש. בניגוד לקרקעות חקלאיות אחרות, הסיכויים לבניית דירה באזור זה הינם גבוהים במיוחד.

מדובר בעתודות הקרקע האחרונות של העיר חולון והפרטים אודות השכונה העתידית והצורך בהקמתה מפורסמים חדשות לבקרים במגזינים הכלכליים. כמו כן, גם באתר העירייה ניתן למצוא התייחסות קונקרטית לקרקעות המדוברות ואכן סביר להניח כי הפרויקט יצא אל הפועל.

בהתחשב בעובדה כי מחירי הדירות בחולון נמצאים בנסיקה של ממש (ובעלייה הגבוהה פי שניים מהממוצע הארצי), אין ספק כי כל הקודם זוכה. בין אם אתם מעוניינים לרכוש קרקע באזור לצורכי מגורים, ובין אם תוכניות השקעה בליבכם, הרי שהגעתם למקום הנכון. כעת, עומדת בפניכם אפשרות לרכוש קרקע המקפלת בתוכה זכות לדירה בחולון במחיר נמוך ואטרקטיבי.

לפרטים נוספים על הפרויקט נא להשאיר פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...