ח 500 חולון

למה שכונת ח 500 בחולון?

* התמונות להמחשה בלבד

שכונה ח 500 בחולון, אשר נחשבת לאחד הפרויקטים המבוקשים והאטרקטיביים ביותר באזור המרכז, קורמת בשנים האחרונות עור וגידים. מדובר בתוכנית להקמתה של שכונה בגודל של כ-4,000 דונמים בעתודות הקרקע האחרונות של חולון. ואכן, במרחק קצר ביותר מתל אביב, ובלב מרכז הארץ, קיימת עכשיו אפשרות לרכוש זכות לדירה "חדשה מהקבלן".

על פי התוכניות, אמורות לקום בשכונת ח 500 בחולון כ-13,000 יחידות דיור במגדלים רבי קומות ובבתים צמודי קרקע. כמו כן, העירייה מתכננת להקים בשכונה גם פארק בגודל של כ-1,000 דונמים אשר ישמור על הדיונות הטבעיות של האזור. בנוסף, כ-930 דונמים בשכונת ח 500 בחולון מיועדים לתעסוקה וכ-175 דונמים מיועדים למבני ציבור. במילים פשוטות, הפרויקט השאפתני אשר עתיד לקום בדרום חולון (על גבול ראשון לציון ובת ים), יכול לשנות את פניה של העיר לבלי היכר. ובכן, למה חולון?

שכונה ח 500 בחולון, שכונה בעיר צעירה ומתחדשת

חולון הינה עיר צעירה ומתחדשת אשר זוכה בשנים האחרונות למיתוג גם בתור "עיר הילדים". העירייה המקומית משקיעה רבות בחולון ובפיתוחה. ואכן, השקעה זו, אשר נעשית "מאחורי הקלעים" ובאופן קונסיסטנטי, הצליחה להציב את חולון בתור אחת הערים המבוקשות ביותר בישראל.

לדוגמא, חולון ידועה כיום כעיר של מוזיאונים ועיצוב. בעיר פועלים שורה ארוכה של מוזיאונים מרתקים המהווים אבן שואבת עבור תיירים מכל רחבי הארץ. לדוגמא, מוזיאון הילדים, מוזיאון העיצוב, מוזיאון אגד, המוזיאון ההיסטורי "יד ההגנה", מוזיאון לקריקטורה וקומיקס ועוד. כמו כן, העיר מלאה בפארקים ושטחים ציבוריים מקסימים. תושביה יכולים לסייר בגן הקקטוסים הנחמד, בפארק החולות, בשכונה השומרונית ובעשרות גני סיפור אשר פזורים בכל רחבי העיר. ואכן, כפי שצוין לעיל, גם השכונה החדשה ח-500 בחולון אמורה להתהדר בפארק מרשים ושטחי ציבור לטובת התושבים.

ניתן כמובן להוסיף את הקרבה של העיר לחוף הים של בת ים ואת סמיכותה התרבותית והגיאוגרפית לתל אביב. במילים פשוטות, לפניכם הזדמנות לרכוש זכות לדירה בחולון וליהנות הן מהיתרונות המצוינים של העיר עצמה (העוברת מתיחת פנים משמעותית בעשור האחרון), והן מקרבה לאזורי התרבות והבילוי של תל אביב.

תרבות, פנאי וחינוך

חשוב להדגיש כי גם חווית הקניות בחולון נחשבת אף היא לאירוע ססגוני. בחולון פועלים קניון ולא פחות מ-13 מרכזי קניות שונים ברחבי העיר. כמו כן, גם כאן, הקרבה לתל אביב ואזור המרכז יכולה בהחלט לעשות את העבודה. לדוגמא, שכונת ח 500 בחולון אמורה לקום בסמוך לגבולה הצפוני של ראשון לציון. אי לכך, תושבי השכונה יוכלו בקלות רבה להגיע גם למרכזי הקניות והבילוי המובילים של עיר היין (וביניהם קניון הזהב המפורסם, איקאה ומתחם סינמה סיטי).

גם מבחינת החינוך, שכונה ח 500 בחולון תשתלב ללא ספק בהתפתחות המרשימה של מערכת החינוך המקומית. שיעורי הזכאות לבגרות בחולון עומדים על כ-69%. מדובר בשיעור הגבוה באופן משמעותי מהממוצע הארצי. ואכן, שיעורי הזכאות לבגרות בחולון הינם ללא ספק תולדה של השקעה בלתי פוסקת במערכות החינוך בעיר (הפורמאליות והחוץ פורמאליות). היות ושכונת ח 500 בחולון מיועדת בעיקר למשפחות עם ילדים, והיות והפרויקט כולל גם דירות לזוגות צעירים במסגרת "דיור בר השגה", אין ספק שלפניכם הזדמנות של ממש ליהנות מחינוך איכותי ובאווירה צעירה ותוססת. חולון, "עיר הילדים", מעמידה לרשות הילדים ובני הנוער שלה מגוון רחב של פרויקטים חינוכיים כגון סיוע לילדים מתקשים וטיפוח תלמידים מצטיינים.

מעוניינים בפרטים נוספים על הפרויקט? השאירו פרטיכם :

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...