Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

פורטל הבית | March 2, 2016

Scroll to top

Top

אין תגובות

האם ח/500 בחולון היא הפיתרון? למחסור הקרקעות במרכז

נמצא הפתרון למחסור הקרקעות במרכז? ח/500

מרכז הארץ הוא ללא ספק האזור המבוקש ביותר למגורים בישראל. הדברים באים לידי ביטוי גם כאשר בוחנים את "הביקוש לדירות", נתון שמפורסם מעת לעת על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדד הביקוש לדירות מורכב מחיבור של מספר יחידות הדיור בבנייה עצמית אשר הוחל בבנייתן, ביחד עם מספר הדירות אשר נמכרו על ידי קבלנים (לגבי אזור מסוים, כמובן). במאמר במגזין הכלכלי "כלכליסט" (מאי, 2013), אשר ניתח את דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2012, הודגש כי מתוך 17 הערים המבוקשות ביותר בישראל, 14 מהן נמצאות במרכז הארץ. ואכן, עם הנתונים קשה להתווכח.

מרכז הארץ היה ועודנו האזור בו ממוקמות הדירות המבוקשות ביותר בישראל. עם זאת, ובניגוד לאזורים אחרים, מרכז הארץ סובל מבעיה שנראית לעיתים כחשוכת מרפא – "מחסור בעתודות קרקע". שיעורן של הקרקעות החקלאיות אשר ממתינות לשינוי ייעוד לבנייה למגורים פוחת עם השנים ובערים רבות נראה כי אזלו לחלוטין עתודות קרקע לבנייה.

ח/500 בחולון – הקרקעות האחרונות

כיום, ערים רבות באזור המרכז משווקות למעשה את עתודות הקרקע האחרונות שלהן. דוגמא מצוינת לכך היא שכונת ח/500 בדרום חולון. חולון הפכה בשנים האחרונות לעיר מבוקשת מאד בקרב הציבור הישראלי. השילוב המדויק שבין טיפול נכון בתשתיות, ניהול ראוי של תקציב העירייה, וחשיבה לטווח ארוך, מציבים את חולון שנה אחר שנה בין עשר הערים המבוקשות בישראל. לכך ניתן להוסיף כמובן את מיקומה של העיר, במרחק נגיעה מתל אביב, ראשון לציון וחוף הים.

בדומה לערים רבות במרכז, גם חולון סובלת ממחסור בעתודות קרקע. כעת, השכונה החדשה אשר עומדת לקום בדרום העיר אמורה לנצל את עתודות הקרקע האחרונות של חולון. מכירת המגרשים בעיצומה ויש אשר סבורים כי שכונת ח/500 בדרום חולון היא מההזדמנויות האחרונות לרכוש זכות לדירה במרכז. מחיריהם האטרקטיביים של המגרשים, והאפשרות לגור בעיר צעירה ותוססת הנושקת לתל אביב, הפכו את שכונת ח/500 בחולון לפרויקט לוהט במיוחד בשוק הנדל"ן המקומי.

ראש העירייה, מוטי ששון: "בשורה של ממש לתושבי העיר והסביבה"

מדובר למעשה באחד הפרויקטים החשובים ביותר שעיריית חולון מקדמת בשנים האחרונות. ראש עיריית חולון, מוטי ששון, התייחס לאחרונה לפרויקט באומרו "העירייה שוקדת על תכנון שכונת ח/500 בחולון כבר כמעט 15 שנה. התכנון עלה לעירייה יותר מ-20 מיליון שקלים. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה של חולון ואין לי ספק שהיא תביא בשורה של ממש לתושבי העיר והסביבה".

היות ושכונת ח/500 בחולון עומדת לנצל את עתודות הקרקע האחרונות של העיר, בעירייה הכינו מבעוד מועד תכנון מקיף אשר יכלול הקמה של אזורי מגורים, תעשיה, מסחר, שטחים ציבוריים ומבנים לטובת התושבים. תכנון השכונה מדבר על תמהיל נכון של בנייה רוויה לצד בנייה צמודת קרקע. בין כ-13,700 יחידות הדיור שאמורות לקום בשכונת ח/500 בחולון, העירייה הקצתה כ-2,000 דירות לזוגות צעירים במסגרת דיור בר השגה. מדובר בדירות קטנות אשר מתאימות לזוגות וסטודנטים הלומדים בעיר.

גם הזדמנות להשקעה בנדל"ן בחולון

מומחים בתחום הנדל"ן מעריכים כי לא רק ששכונת ח/500 היא פיתרון מצוין עבור מי שמחפש הזדמנות לרכוש זכות לדירה במרכז. למעשה, רבים סבורים כי רכישת זכות לדירה ב ח/500 היא אופציה מצוינת מבחינת נדל"ן להשקעה. ראשית, בהתחשב בעלייה במחירי הדיור בחולון בשנים האחרונות, אין ספק כי מדובר בנדל"ן שיכול להפיק תשואה לא רעה בעתיד. שנית, התוכנית מקודמת מזה כ-15 שנה ונמצאת בראש סדר העדיפויות של העירייה (לראיה, דבריו של ראש העירייה שהובאו לעיל). במילים פשוטות, סביר בהחלט להניח כי העירייה תדאג שהתוכנית תצא אל הפועל ולא מדובר במגרשים שעתידם לוט בערפל.

לקבלת פרטים נוספים על הפרויקט השאירו פרטי התקשרות:

Fill out my online form.

השאר תגובה