זכות לדירה בחולון

* התמונות להמחשה בלבד

זכות לדירה בחולון

שכונת ח 500 בחולון היא אחד הפרויקטים המדוברים ביותר בתקופה האחרונה באזור המרכז. מדובר בתוכנית שאפתנית ואטרקטיבית אשר מבקשת להקים שכונה חדשה בדרום העיר במסגרתה ייבנו כ-13,700 יחידות דיור חדשות. תוכנית ח 500 חולון איננה עוסקת במגורים בלבד. במסגרת התוכנית, אמורים לקום בשכונת ח 500 בחולון גם אזורי תעסוקה, מסחר, מתקני ספורט, מבני ציבור, שטחים ציבוריים, מרכז תחבורתי, מערכת דרכים, מתקנים הנדסיים ותשתיות מתקדמות.
שטחה הכולל של התוכנית יתפרס על פני כ-4,100 דונמים. כמו כן, התוכנית להקמת השכונה יוצרת תמהיל עדין ומדויק בין בנייה רוויה לבין בנייה צמודת קרקע. בעיריית חולון מתכננים את שכונת ח 500 בדרום העיר מזה למעלה מ-15 שנה. במרוצת השנים, העירייה השקיעה בתכנון השכונה החדשה כ-20 מיליון שקלים. ואכן, יש אשר סבורים כי השכונה, שתקום על עתודות הקרקע האחרונות של חולון, היא אחת ההזדמנויות האחרונות לרכוש זכות לדירה בחולון ואולי במרכז בכלל.

פארק חולות בחולון בלב השכונה החדשה

חרף הרצון העז למקסם את ניצול עתודות הקרקע האחרונות של העיר, בחולון לא מתעלמים גם מהחיבור לטבע ומהצורך להתחשב באיכות הסביבה. כיום, כאשר בנייה סביבתית וירוקה היא חלק בלתי נפרד משוק הנדל"ן הישראלי, הוחלט במהלך תכנון שכונת ח 500 להגן גם על המערכת האקולוגית המיוחדת המאפיינת את הדיונות של חולון. במרכז שכונת ח 500 עומד לקום פארק עירוני בגודל של כ-1,000 דונמים אשר ישמש כריאה ירוקה עבור תושבי העיר והשכונה. בליבו של הפארק, יוקם גם פארק חולות בגודל של כ-400 דונמים ובו דיונות שלא תיגע בהן יד אדם.גבולות פארק החולות בחולון נקבעו במסגרת המגבלות של תוכנית תמ"א 4/2. הפארק הוגדר בכמה מישורים ושכבות, וזאת בכדי לקיים חיים קהילתיים בשכונה מתוך ראייה עתידית. ליבו השמור של הפארק ישתרע על פני כ-400 דונמים, מסביבו תהיה טבעת של כ-150 דונמים אשר מטרתה לשמש כהגנה עבור ה"לב השמור", וסביבה טבעת נוספת שתחבר את הפארק לאזורי המגורים.

ליווי של צוות מקצועי בתחום איכות הסביבה

עיריית חולון ציינה לאחרונה, בתגובה לביקורת שנשמעה מצד מספר גורמים סביבתיים, כי פיתוח השכונה יעשה אך ורק לצד ליווי של אנשי מקצוע, וזאת בכדי לאפשר שמירה על ערכי הטבע והמערכת האקולוגית המיוחדת של האזור. לדוגמא, העירייה הרחיבה בשכונת ח 500 את הבנייה הרוויה על חשבון בנייה צמודת קרקע. כמו כן, הודגש כי רק כ-2.5% מיחידות הדיור בחולון כיום הן יחידות צמודות קרקע. דהיינו, מדובר בעירייה אשר פועלת מזה שנים למקסום ניצול עתודות הקרקע ושמירה ככל הניתן על אזורים טבעיים וריאות ירוקות.
גם לאחר הקמתה של שכונת ח 500, שיעורה של הבנייה הנמוכה בחולון יעמוד על כ-3.5% בלבד. יתרה מכך, בעיריית חולון מדגישים כי מדובר בשיעורים אשר נמוכים באופן משמעותי בהשוואה לערים אחרות בישראל בסדר גודל זה. הצוות המקצועי אשר מלווה את הקמתה של שכונת ח 500 בחולון מסייע לעירייה לאזן באופן מדויק בין הצורך לספק מענה למגורים בעיר, לבין שמירה על שטחים פתוחים. השטחים הפתוחים מהווים כיום כ-25% מהשכונה העתידית.
במילים פשוטות, שכונת ח 500, אשר אמורה לקום על עתודות הקרקע האחרונות של חולון, תוכננה על ידי העיירה באופן כזה שהיא מתייחסת הן לצורך הבסיסי של הקמת יחידות דיור באזור המרכז, והן לחשיבות המערכת האקולוגית המיוחדת שמאפיינת את הדיונות של חולון. זאת מתוך הבנה כי לשמורות הטבע והריאות הירוקות של העיר ישנה חשיבות עצומה מבחינת איכות החיים הקהילתיים בשכונה החדשה.

נקודות ויתרונות:

  • הזמנות חד פעמית להשקעה בקרקע לבנייה
  • מיקום מרכזי עם גישה נוחה ליציאה מהעיר
  • מחירים אטרקטיבים
  • עתודת הקרקע הגדולה האחרונה של העיר

השאירו פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...