הר 1202

הר 1202 – הפנינה הירוקה של השרון

הוד השרון היא אחת מהערים הירוקות והפסטוראליות ביותר בישראל. העיר המקסימה, אשר מהווה למעשה איחוד בין ארבע מושבות ציוניות (רמתיים, מגדיאל, כפר הדר ורמת הדר), מושכת אליה ישראלים רבים מכל רחבי הארץ. ראשית, הוד השרון היא מועצה מקומית אשר מתגאה באוכלוסייה חזקה ואיכותית (דירוג 8 מתוך 10 במדד הכלכלי-חברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). כמו כן, זוהי עיר ירוקה אשר רבים מגדירים אותה כ"עיר כפרית". דהיינו, הוד השרון מעניקה לתושביה שילוב מדויק ומיוחד במינו של מרחב אורבני תוסס עם אווירה חקלאית-כפרית ירוקה.

בימים אלה, הוד השרון נמצאת בתהליכי צמיחה. לא מדובר בעניין של מה בכך, שכן לא בכל יום עיר כה מבוקשת במרכז הארץ פותחת את שעריה לתושבים חדשים. אחד הפרויקטים המרתקים ביותר בצמיחתה של הוד השרון הוא שכונת הענק העתידית הר 1202.

מתחם הר 1202 נמצא בחלקה הצפוני של הוד השרון, על גבול כפר סבא. מדובר בעתודות הקרקע החקלאיות האחרונות של העיר. תוכנית הר 1202 בהוד השרון מוקפת ממערב ומדרום בפרויקטים נוספים אשר נמצאים בשלבים מתקדמים של הפשרה ובנייה. ניתן להזכיר בעניין זה את תוכנית 1201 (בשלבי תכנון מתקדמים) אשר ממערב למתחם הר 1202, ותוכנית 1200 אשר הקרקעות בה כבר הופשרו והבנייה בשיאה. מדרום נמצא מתחם 200 אשר כבר הופשר ונבנה לחלוטין. במילים פשוטות, מדובר באחד מתוך ארבעה מתחמי מגורים עתידיים בהוד השרון אשר הקמתו נראית אפוא קרובה מתמיד.

על פי דבריו של ראש עיריית הוד השרון, מר חי אדיב, תוכנית הר 1202 היא לא פחות מ"מימוש יעדיה של הוד השרון וגיבוש תפיסתה העתידית להיבטים חברתיים, תחבורתיים, פיזיים וכלכליים". לכך יש להוסיף את קרבתו של מתחם הר 1202 לשכונות מגורים בהוד השרון וכפר סבא. כידוע, לפי תמ"א 35, בנייה צמודת מגורים היא אחד הפרמטרים המרכזיים בדרך להפשרת קרקעות חקלאיות. התוכניות אשר עוסקות במתחם הר 1202 מדברות על למעלה מ-4,000 יחידות דיור בבנייה רוויה. בנוסף, מתוכננים בשכונה החדשה מתחמים יוקרתיים וירוקים של היי טק, מסחר, תרבות, חינוך ופארקים עירוניים.

מחיר – ציון 8

מחיריהן הממוצעים של קרקעות עם זכות לדירה בהר 1202 עומדים כיום על ממוצע של כ-320,000 ₪. מדובר במחיר אטרקטיבי במיוחד אשר פונה בעיקר למהירי החלטה. נכון, ייתכן ויעבור זמן מה עד אישורה הסופי של התוכנית. עם זאת, נוכח המעורבות המאסיבית של גורמים שונים בנושא, ותודות לפרמטרים העומדים לטובת השכונה החדשה, סביר להניח שהבנייה בהר 1202 תחל בקרוב.

כבר היום, מחירה הממוצע של דירת 5 חדרים בצפון הוד השרון עומד על כ-1.8 מיליון ₪. חשוב להדגיש כי בשל סיכוייה הגבוהים של התוכנית למימוש, מחירי הקרקעות החקלאיות במתחם 1202 גבוהים בכ-50% ממחירי קרקעות חקלאיות אחרות ברחבי הארץ. הסיבה לכך נעוצה בעיקר במיקום המצוין בלב השרון, סמוך למרכזי תרבות וצירי תחבורה ראשיים.

אטרקטיביות – ציון 8

לאחר מיצוי מסוים אצל שכנותיה, הוד השרון היא פנינה מיוחדת במינה במרכז הפונה למשפחות צעירות ואיכותיות. מדובר באחת הערים המבוקשות ביותר למגורים בישראל. זאת, תודות לשורה ארוכה של פרמטרים. למשל, מערכת חינוך מצוינת, פארקים ציבוריים, מרכזי תרבות ומסחר, נתיבי תחבורה נוחים, קרבה לגוש דן ועוד. הוסיפו לכך את העובדה שגבולה הצפון-מערבי של שכונת העתיד הר 1202 מרוחק מתחנת הרכבת הוד השרון כק"מ וחצי בלבד, והרי לפניכם מתכון מנצח – גם איכות חיים באווירה כפרית, וגם גישה תחבורתית לכל מקום בישראל. מחירי הדירות בהוד השרון נמצאים אף הם במגמת עלייה. משמע, רכישת זכות לדירה בהוד השרון היא ללא ספק מהלך אטרקטיבי במיוחד.

מיקום – ציון 9

שכונת הר 1202 עומדת לקום בחלקה הצפון-מזרחי של הוד השרון. מצפון לשכונה נפרשת כפר סבא, ומשאר צדדיה – הוד השרון. מיקומה המצוין של השכונה, בלב השרון ובמרחק קצר מגוש דן, הופך אותה ליעד אטרקטיבי במיוחד. כמו כן, מלבד הפיתוח העירוני אשר מתכונן בהר 1202 (אזורים למסחר, תעשייה, חינוך, תרבות ופנאי), תושבי השכונה ייהנו מקרבה למרכז התוסס של השרון. הן מבחינת קרבתם לליבה של הוד השרון, ואין בשל היותם שכנים בשורה הראשונה לכפר סבא.

בנוסף, תושבים אשר מתכננים לעבור להוד השרון אך עובדים באזור "רחוקים" יותר כגון תל אביב, נתניה, הרצליה וכדומה, יוכלו להיעזר בתחנת הרכבת הוד השרון. התחנה נמצאת ברחוב סוקולוב, על גבול כפר סבא הוד השרון. המרחק ממנה לשכונת הר 1202 עומד על כ-1.5-2 ק"מ בלבד. במילים פשוטות, ישנם תושבים אשר יוכלו אפילו לעשות את הדרך הזו ברגל.

לפרטים נוספים על הפרויקט השאירו פרטים:

Fill out my online form.

ייתכן ותתעניינו לקרוא גם את...